סה"כ צפיות בדף

יום שלישי, נובמבר 7

מפגש ח"כ יואל חסון

אדיר בנימיני ייצג את נתניה במפגש הראשון של שדולת הצעירים הראשונה בישראל
שדולת הצעירים של הכנסת קיימה את ישיבתה הראשונה בראשותו של ח"כ יואל חסון; לישיבה הגיעו עשרות צעירים מובילים בתחומם: פוליטיקה, תקשורת, תרבות בידור ובין המשתתפים היה גם חבר מועצת עיריית נתניה, אדיר בנימיני, שזכה לכבוד לפתוח את סבב הנואמים.
במפגש השתתפו גם ח"כ רונית תירוש וח"כ אלכס מילר. בדיון הוחלט שח"כ חסון יקדם הצעת חוק חדשה לאפליה מתקנת העוזרת לצעירים להשתלב במגזר הציבורי ולקבוע אחוז מסוים של נציגים צעירים בוועדות ופורומים שונים.
חבר מועצת עיריית נתניה, אדיר בנימיני, פתח את סבב הנואמים במפגש הראשון של שדולת הצעירים הראשונה בישראל, מיד אחרי דברי הפתיחה של מקים השדולה, ח"כ יואל חסון. בנימיני, שלו הכרות מוקדמת עם חסון, עוד מהתקופה בה שימש כיועץ במשרד ראש הממשלה, אריאל שרון, סיפר למשתתפים על הקשיים איתם מתמודדת האוכלוסייה הצעירה בכל הקשור להשגת רמת חיים נאותה.
בהיבט המקומי, חלק בנימיני עם המשתתפים את התחושה הקשה שלוותה אותו כאשר לקראת הבחירות המוניציפאליות האחרונות, ניסה ליצור קשר עם חבריו לבית הספר היסודי והתיכון וגילה שמרביתם לא רק שלא גרים בנתניה, אלא שחלקם הגדול עבר לחו"ל.
במפגש השתתפו גם נציגי מטה המאבק של בעלי הפאבים ומקומות הבילוי שהסכימו על שיתוף פעולה נגד "חוק הבארים" הנמצא על שולחן הכנסת. ח"כ יואל חסון הכריז יחד עם ח"כ תירוש על הקמת חזית אחידה נגד החוק ואמר: "החוק הזה לא באמת יביא פתרון. אני וחברים נוספים בסיעת קדימה נפעל לשנות אותו בכל האמצעים העומדים לרשותנו כי במתכונתו הנוכחית הוא לא יעבור"
נושא מרכזי נוסף שנדון היה העלאת מחירי הביטוח לכלי הרכב הד-גלגליים הפוגעת בעיקר בצעירים והסטודנטים. ח"כ יואל חסון מתנגד לעליית המחירים.כמו כן דובר בשדולה על מציאת פתרון לדיור לזוגות צעירים, הכרה בתשלום לגני ילדים ומטפלות כהוצאה מוכרת ועוד.
מדובר בפגישה ראשונה של השדולה שתתכנס אחת לחודש ותמשיך לקדם נושאים בוערים וחקיקה לטובת מגזר הצעירים בישראל עד גיל 35. ח"מ אדיר בנימיני מתכוון להפוך לגורם דומיננטי ופעיל בשדולה במטרה לשפר את מעמדם ומצבם של הצעירים בישראל.
אדיר בנימיני: "מדובר ביוזמה מבורכת של ח"כ חסון. חלק גדול מצעירים בני הדור שלי מחפשים את עתידם מחוץ לישראל בגלל הקושי העצום להשיג רמת חיים נאותה, בין היתר בגלל יוקר המחייה והניצול המחפיר שקיים היום בשוק העבודה המתבטא ברמות השכר הנמוכות שמציעים היום לצעירים".

Councillor ADIR BENYAMINI Municipality of Netanya

אין תגובות: