סה"כ צפיות בדף

יום ראשון, יולי 3

סוגרים את החדשות המקומיות

ועדת הכלכלה של הכנסת דנה בנושא סגירת חדשות המקומיות בכבלים

בעקבות יוזמה של אדיר בנימיני וחבר מועצת כפר יונה, אבישי ברעם, התקיימה ישיבה מיוחדת של ועדת הכלכלה של הכנסת שדנה בהחלטת מועצת הכבלים והלוויין לסגור את מהדורת חדשות הוט באזור השרון ולאחדה עם המדורה של חיפה.

כל חברי כנסת מלבד דוד טל שסייג מעט את דבריו הביעו עמדה חד משמעית ונחרצת נגד ההחלטת מועצת הכבלים לסגור את המהדורות ולצמצם את השרות לציבור המינויים. ח"כ אפללו הדגיש שהוא רואה בהחלטה "פגיעה קשה בפריפריה", ותהה מדוע למשל לא החליטו לסגור את המהדורה של תל-אביב?

חברי מועצת העיר מהאזור בנימיני, ברעם ויחזקאלי הציגו כל אחד בתורו את עמדתם כנציגי ציבור מקומי, ושלושתם ציינו את החשיבותו והתרומה הגדולה של שידור מהדורת חדשות מקומית לדמוקרטיה ברשויות המקומיות בה הם מכהנים. לאחר שפנייתו של יו"ר הועדה ח"כ כהן לעו"ד מוקדי להפוך את ההחלטה לסגור את המהדורות לא נענתה הוחלט כי הועדה תיזום שינוי חקיקה באופן שבו גם חברת הלוויין ייס תיקח על עצמה ותשתתף בעלויות שידור החדשות המקומיות, כך שהעלות לא תיפול על חברת הכבלים בלבד. כמו כן תיבחן האפשרות לאשר שידור חסויות מקומיות במהלך שידור החדשות המקומיות.

בישיבה השתתפו מלבד חבר הכנסת אילן לייבוביץ גם חברי הכנסת עינבל גבריאלי (ליכוד), אבשלום אבו-וילן (מרצ-יחד), דוד טל (עם-אחד),אליעזר (מודי) זנדברג (שינוי), אלי אפללו (ליכוד), אליעזר (ציטה) כהן (ישראל ביתנו). את הישיבה ניהל ח"כ אמנון כהן (ש"ס) יו"ר ועדת הכלכלה.מלבד חברי הכנסת השתתפו בדיון גם נציגי חברת הוט ונציגי חברת החדשות המפיקה את החדשות המקומיות. במקום נכח גם משה כץ, עורך חדשות הוט בשרון הממלא כיום את תפקיד כתב הוט בכנסת. את מועצת הכבלים יצג עו"ד יורם מוקדי שהצדיק בפני חברי הועדה שאישרה את בקשת ההקלה של חברת הוט לסגור את מהדורת חדשות הוט בשרון ובשפלה.

אין תגובות: