סה"כ צפיות בדף

יום שישי, אפריל 17

שמות חדשים לרחובות בנתניה

עו"ד אדיר בנימיני
 מועצת עיריית נתניה אישרה בישיבתה לפני החג מספר שמות חדשים לרחובות ברחבי העיר, וזאת בהתאם להחלטת וועדת השמות והרחובות העירונית, בראשותו של חבר המועצה, עו"ד אדיר בנימיני.

על פי החלטת מועצת העיר נקבע כי הרחובות במתחם נת/ 542, יקראו על שמות של "חסדי אומות העולם". בכך אימצה מועצת העיר את הצעת ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, כפי שזו הוצגה במהלך טקס חנוכת "הפלנטריום החדש". פיירברג-איכר ביקשה שהרחובות בשכונה זו ינציחו את מי שחרפו נפשם, והצילו יהודים במהלך תקופת השואה, תוך נטילת סיכון אישי כביר. שלושת הרחובות הראשיים בשכונה יקראו על שמותיהם של ראול וולנברג, אוסקר שינדלר ואירנה סנדלר. לכך תתווסף גם הנצחתו של ניצול השואה ו"צייד הנאצים" - שמעון ויזנטל. עוד אושרה בקשתו של ח"כ יואל רזבוזוב להנצחת ארגון הפרטיזאני "החלוץ הלוחם", שנלחם בנאצים בתקופת מלחמת העולם השנייה.


בנוסף לכל האמור אישרה מועצת העיר מספר רחובות חדשים שיקראו על שמם של דמויות חשובות מדור הקמת המדינה: פנחס רוזן, איסר הראל ומאיר עמית, שיונצחו ברחובות באזור צפון העיר. פנחס רוזן, שר המשפטים הראשון במדינת ישראל, כיהן במסגרת תפקידיו הציבוריים גם כחבר במנהלת העם, והיה לאחד מ-37 האישים החתומים על מגילת העצמאות; בתפקידו כשר משפטים היה שותף בכיר ואקטיבי בעיצוב מערכת המשפט הישראלית וראשית חקיקת "הקודנקס האזרחי" הישראלי. איש המודיעין המיתולוגי, איסר הראל, היה מאבות קהילת המודיעין הישראלית. הראשון והיחיד שעמד במקביל הן בראשות הביטחון הכללי והן בראש המוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים, ובתקופתו זכו ארגונים אלה להישגים מפליגים. מחליפו בראשות "המוסד" היה האלוף, מאיר עמית, שכיהן אף הוא כחבר כנסת ונחשב למי שהבריא את קונצרן "כור", בראשית שנות השבעים.
ישיבת וועדת שמות רחובות ואתרים בראשותו של עו"ד אדיר בנימיני,
בנוכחותם של מ"מ רה"ע, אלי דלל והרב עקיבא יצחק.

הרחוב המוביל לאצטדיון העירוני החדש, יענה מעתה לשם "שדרת היהלומים", וזאת לפי יוזמה של חבר המועצה, עו"ד אדיר בנימיני. "היהלומים" היה הכינוי של שחקני מכבי נתניה, שניתן על רקע תעשיית ליטוש היהלומים ששגשגה בעבר בעיר נתניה.

עוד אושרה הנצחתו של אל"מ מר פרידן בן- ציון (בנץ), ברחוב באזור הסמוך לאנדרטת "חטיבת אלכסנדרוני", לפי בקשת ראש העירייה, ושל בימאי הקולנוע הצרפתי, קלוד לנצמן, והרב שלמה מכלוף אורגד.

מתוך מטרה להגדיל את מלאי הרחובות הקיימים להנצחה אישרה הוועדה את הצעתו של חבר המועצה עופר אורנשטיין, אשר יעמוד בראש צוות שיעשה מיפוי בעיר, ויביא לוועדה רשימת שמות של רחובות שהם בעלי "שם סתמי" שניתן להחליפו.

יו"ר הוועדה, חבר המועצה עו"ד אדיר בנימיני: "הוועדה בראשותי בוחנת כל בקשה לעומק, והחלטותיה התקבלו עד כה בקונסנזוס מלא. שמות האישים שנבחרו מייצגים את ערכיה היפים של העיר נתניה, הן במובן האוניברסאלי והן מבחינת האתוס הציוני והתרומה למדינת ישראל".

עו"ד אדיר בנימיני
ADIR A. BENYAMINI
 Attorney at Law
http://www.adir-benyamini-netanya-city.com/
 ----------------------

אין תגובות: