סה"כ צפיות בדף

יום שבת, יולי 9

עברה בקריאה שלישית הצעת חוק של ח"כ חמי דורון המבקשת להעמיד לרשות חברי המועצה מכל הסיעות, אמצעים שיסייעו להם למילוי תפקידם.


על-פי הצעת החוק ראש הרשות מחויב להעמיד לרשות חברי המועצה חדר עבודה ובו יהיו מכשיר טלפון, פקסימיליה, מכונת צילום ומחשב. עד כה זכו חברי מועצת העיר לשרותים משרדיים הודות להוראה שניתנה באמצעות "חוזר מנכ"ל משרד הפנים", מתקופתו של שר הפנים לשעבר, אברהם פורז. כעת, הודות לח"כ דורון יהיו מעתה הזכויות הללו מעוגנות בחקיקה, וכל חבר מועצה ברשות מקומית שראש העיר שלו ינסה לשלול ממנו את האמצעים האלה "כאמצעי לחץ" יוכללעתור מעתה לבתי המשפט. יצויין כי בעבר היה נהוג בעיריית נתניה כי רק חברי מועצה מהקואליציה היו זכאים לשרותי משרד. רק לאחרונה, בעקבות חוזר המנכ"ל האמור זכו חברי סיעת"למען נתניה" לזכות למשרד עירוני ברח' שטטמפר בעיר.

יצויין כי מחקר של מכון המחקר של הכנסת, מצביע בברור על כך כי חברי מועצת עיר במדינת ישראל רחוקים מלזכות בתנאי העבודה השופריםלהם זכאים עמיתהם במדינות הדמוקרטיות במערב כמו בריטניה, אוסטרליה, קנדה, גרמניה וארה"ב.


ח"כ דורון: "למרות שהצעת החוק שלי עברה "דיאטה" על-ידי הממשלה,אני שמח על-כך שסוף סוף יהיו לחברי המועצה את האמצעים הדרושים להם למילוי התפקיד לשמם הם נבחרו".


חבר מועצת עיריית נתניה, אדיר בנימיני, ברך את ח"כ דורון על המהלך החקיקתי המוצלח: "חמי דורון, שכיהן 10 שנים במועצת עיריית ראשל"צ מכיר היטב את המערכת המוניציפלית ועושה ימים ולילות על מנת לשפר אותה. מדובר במהלך חקיקתי חשוב ביותר שנותן לחברי מועצת עריםכלי עבודה בסיסיים. לא יתכן למשל שלחבר מועצה לא יהיה משרד בו הוא יכול להיפגש עם תושבים. מדובר לדעתי רק בסנונית הראשונה, וכולי תקווה שחברי הכנסת ימשיכו לפעול למען שיפור התנאים בהתאם למה שמקובל בכל ארצות העולם הדמורקטי".

אין תגובות: